30 Ocak 2015 Cuma

KESKİN HATIRA DEFTERİKESKİN HATIRA DEFTERİ
Merhaba,
Size bu yazımda benim çok sevdiğim bir defteri tanıtmaya çalışacağım. Keskin markasının hatıra defteri olarak geçiyor. Boyutu sıradan defterler gibi alışılmış boyutta ve şekilde değil, kare şeklinde olup ölçüleri 15*15 cm’dir. kapağındaki resim ilk gördüğümden beri içimi rahatlatan bir özelliğe sahip, insanı yazmaya teşvik ediyor. Sayfaların yanındaki sarı noktalı kısımlar ayrı bir hava katmış.
Defterin kullanım durumuna gelirsek aslında anılarınızı yazmak için hoş ve uygun olduğunu görüyoruz. Kapağında bulunan mürekkep ve tüy kalemden ilhamla, insan bu deftere ıslak mürekkeple yazma ihtiyacı duyuyor fakat yazılar arka taraftan gözüküyor. Kurşun kalemle yazılmaya daha uygun fakat kapak bile mürekkeple yazılmasını istiyor gibi. Sayfa kalitesi biraz daha artırılabilirdi. Son olarak arka tarafa cep koyulabilirdi ama zaten anılar düzeltilmeden o an içimizden nasıl geçiyorsa öyle yazılmalı, o yüzden not almaya gerek yok, not cebi olmaması mazur görülebilir.
Değerlendirme :

Kağıt kalitesi: 3/5
Kapak : 5/5
Yazılma : 4/5
Dizayn : 4/5
Arka sayfa yazılma: 3/5
Fiyat Performans: 5/5

28 Ocak 2015 Çarşamba

FABER CASTELL DEFTERFABER CASTELL DEFTER 


Merhaba,
Bu yazımda size yaygın satış alanı olan Faber Castell marka defterleri tanıtmaya çalışacağım. Bu defterleri almamdaki sebep kapak tasarımlarını beğenmiş olmam. Sert, kalın kapağa sahip bu defterler, görünüşleriyle de dikkat çekiyorlar. Kullanım durumuna gelirsek benim defterlerde öncelikle baktığım arkada bulunan not koyulabilecek bir cep, Faber’in bu serideki defterlerinde bu cep bulunmuyor. 
Kağıt kalitesine değinecek olursak, sayfalar beklediğim kadar kaliteli değil. Akıcı bir mürekkep kullanıyorsanız, sayfanın arka tarafını kullanamayabilirsiniz. Kurşun kalemle yazıldığında bir problem oluşturacağını düşünmüyorum. 
Bu defterlerin fiyatı satıldıkları yere göre 12-16 tl arası değişiyor. Fiyat/performans olarak düşünüldüğünde iyi bir defter kabul edilebilir. Kâğıt kalitesi artırılıp bir de arka kısmına cep kısmı konulursa çok daha iyi bir defter olabilir.
Değerlendirme:

Kağıt kalitesi:3.5/5
Kapak :4.5/5
Yazılma :4/5
Dizayn :4/5
Arka sayfa yazılma: 3/5
Fiyat Performans: 4/5