25 Şubat 2015 Çarşamba

MABBELS DEFTERMABBELS  DEFTER


Merhaba,
Çekilişten sonraki yazım kalem olacaktı fakat bana gelen sürpriz bir hediyeyi sizlere tanıtmayı daha uygun gördüm. Çünkü bu defter farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Geçmişimizde bulunan güzellikleri günlük hayatımızın bir parçası olarak defterlerimizde, kitap ayraçlarımızda kullanabileceğimizi gösteriyor. Yeşilçam filmlerinin unutulmaz sahnelerini defterlerin kapaklarında hayat bulmasını sağlayan kişi R. Görkem Gül. Mabbels Atölyenin desteğiyle hayat bulan bu proje sevgilimin bana hediye olarak almasıyla da siz değerli okuyucularımla buluşuyor. 

Benim elinde bulunan defterin kapağı Adile Naşit ve Münir Özkul’un resimlerini içeriyor. Şener Şen’in olduğu defterde olsa fena olmazdı, onu da ben bulabilirsem alırım artık.
Defterin teknik özelliklerine gelecek olursak boyutu 18*11cm olup çizgisiz açık krem renkte sayfalardan oluşuyor. Sayfaların beyaz olmaması doğru bir seçim olmuş, kâğıt kalitesi iyi. Pilot Iroshizuku Asa-gao mürekkeple yazılan yazılar arka tarafta kanama yapmadı fakat gölgelenme var. Çok ıslak mürekkeplerle arka sayfaya yazı yazılması uygun olmaz, bu açıdan biraz daha iyi kâğıt kullanılabilir. 

Çizimlerin kullanılması yayınlanması telif haklarına aykırı olduğundan Mabbels firmasından izin aldığımı belirtmek isterim. Bu defterleri nerede bulabileceğinizi bende tam olarak bilmiyorum. Sevgilim İstanbul Beykoz’da bir kırtasiyeden aldığını söyledi. Hazırlanmakta olan bir internet siteleri bulunmakta, belki ilerde oradan temin edilebilir. Başka markalarında değerlerimize sahip çıkması dileğiyle…


Toplu resim http://www.hayalci.co/r-gorkem-gulden-harika-seyler-2/ adresinden alınmıştır. Güzel bir yazı da yazılmış okumanızı tavsiye ederim.

Değerlendirme:

Kâğıt kalitesi: 4/5
Kapak: 4/5
Yazılma: 4/5
Dizayn : 5/5                                                                                               
Arka sayfa yazılma: 4/5

ÇEKİLİŞ SONUCU


ÇEKİLİŞ SONUCU
Random liste göre hediyeleri kazanan talihli kişi Süleyman Kinli olmuştur. Hediyeleri iyi günlerde kullanmasını dilerim. Kazanan kişi 1 hafta içinde iletişim bilgilerini ilgili mailime atarsa kargoyu yollayabilirim. Bir sonraki çekilişte belki size şans güler. Bir sonraki çekilişte dolma kalem vermeyi düşünüyorum. Herkese iyi geceler

11 Şubat 2015 Çarşamba

ÇEKİLİŞ


ÇEKİLİŞ
Merhaba,
Yaklaşık iki aydır blog yazıyorum ve bu yazıyla 20. yazıma ulaşmış bulunuyorum. İlk çekilişimi yapıyorum.
İlk çekilişte 1 kişiye ;
* 1 adet Scrickss Notelook A5 boyutlu defter,
* 1 adet İdora A5 boyutlu eskiz defteri,
* 1 adet Pelikan 4001(30ml) turkuaz mürekkep
* 1 adet Pelikan 4001(30ml) parlak yeşil mürekkep

Çekilişe katılımcı olmak için:

-      *  Sağ üst köşede izleyiciler kısmından takipçim olmanız gerekmektedir
-      *    Bu gönderinin altına yorum yapmanız gereklidir. 

Facebook, Twitter, instagram gibi sosyal paylaşım hesaplarından çekilişi paylaşırsanız fazladan bir çekiliş hakkı daha elde edeceksiniz. Sosyal paylaşım sitelerinde paylaşanlar yorumda linki de paylaşırlarsa karışıklık olmaz.
Facebook sayfasını beğenmek için tıklayınız

Çekilişe katılım 24 Şubat saat 23.59’a kadar sürecektir. Çekiliş sonucu random.list’in belirlediği ilk kişiye verilecektir.

Şimdiden iyi şanslar.