19 Mart 2017 Pazar

GÜZEL YAZI DERSLERİ 4 / BASTARD SECRETARY YAZI FONTU

GÜZEL YAZI DERSLERİ 4 / BASTARD SECRETARY YAZI FONTUBastard Secretary Uygulanışı


Merhaba uzun zamandır yazımı geliştirmek için çalışma yapacak zaman bulamıyorum maalesef. Daha önce yaptığım bir çalışmayı ve kullandığım yazı fontunu sizlerle paylaşmak istedim. Bastard Secretary yazı fontu da daha önce paylaştığım Gothic yazı fontu gibi gösterişli ve yazıyı ön plana çıkaran bir font. Çalışmayı Brause Kaligrafi ucu ve Koh-i Noor turuncu Kaligrafi mürekkebi ile deneyimledim. Güzel bir sonuç elde ettiğimi düşünüyorum.

Farklı Filtre ile Görünüm

KÜÇÜK HARFLER


BÜYÜK HARFLER


Bir sonraki çalışmam hangi mürekkep ve kalemle olacak daha karar veremedim. Yazı fontu olarak yine göze güzel hitap eden bir font seçmeye çalışacağım. Son olarak Bastard Secretary yazı fontunun uygulanması ile ilgili bir video paylaşmak istedim, iyi seyirler. Diğer yazılarda görüşmek dileğiyle hoşça kalın.


15 Mart 2017 Çarşamba

PENTON SKB TRANSPARAN DOLMA KALEM

PENTON SKB TRANSPARAN DOLMA KALEM

Penton SKB Dolma Kalem

Merhaba, Aliexpress sitesinden Penton markasının diğer modeli elime ulaştı. Normal dönüştürücü ile kullanımını çok sevmedim. Bu yüzden eye dropper olarak kullandım ve çok güzel bir görüntü elde ettim. Eyedropper yapma konusunda farklı bir yöntem izlediğim için bir süre güvenirliğini test edip sizlerle paylaşmak istiyorum. Aynı zamanda Penton SKB dolma kalemin özelliklerini de diğer yazımda detaylı aktaracağım. Yeni yazı da görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

4 Mart 2017 Cumartesi

PENTON ŞEFFAF DOLMA KALEM

PENTON ŞEFFAF DOLMA KALEM

Penton Şeffaf Dolma Kalem

Merhaba, son zamanlarda Aliexpress’ten aldığım kalemleri çok yazdığımın farkındayım fakat Aliexpress alışverişleri bir süre sonra alışkanlık haline geliyor. İlk alışverişten sonrası devamlı başka şeyler almak isterken bulabiliyorsunuz. Bu yüzden ilk Aliexpress’ten alışveriş yaparken iki kez düşünün, gerçekten ihtiyacınız var mı? ve sizi aldıklarınız mutlu edecek mi?

Penton Transparan Dolma kalem

Bu yazımda Penton şeffaf dolma kalemden size bahsedeceğim. Aslında bu yazıyı daha sonra sizlerle paylaşmayı düşünüyordum. Erken paylaşmamın sebebi bazı güzel ürünlerin Türkiye’ye kargosunun belirli bir süre sonra kaldırılıyor olması. Bu yüzden çok beğendiğiniz ürünleri almakta çok beklememeniz iyi olabilir. Öncelikle bu kalemi Penton adıyla satmıyorlar, bunun sebebinin adının diğer Çin menşeli kalemler gibi duyulmamış olması olabilir. Kısa süre sonra bu adı kullanabilirler çünkü kısa sürede hak ettiği yere gelebileceği düşüncesindeyim.

Penton Platinum Siklamen Pembe Mürekkeple

Penton şeffaf dolma kalemin Aliexpress’te olan fotoğraflarını gördüğümde açıkçası inanmamıştım, fotoğraf hilesi olduğunu ve damak kısmının öyle parlak gözükebileceğini düşünmemiştim doğru mürekkebi kullandığınızda o parlak renkleri damakta görebiliyorsunuz ve benim Penton şeffaf dolma kalemde en sevdiğim özelliklerden bir tanesi. Diğer beğendiğim özellikleri ise plastiğinin kaliteli olması ve ucunun ince (ef) olması. Ucu ef (extra fine) olarak geliyor fakat ince (f) bir yazımı var diyebiliriz. Söylemeden geçmeyeyim diğer Aliexpress alışverişlerinde kalemler kutusuz olarak gelirken Penton dolma kalem kutusu ile birlikte geliyor.

Penton Montblanc Permanent Blue Mürekkeple

Penton transparan dolma kalemi iki ayrı mürekkeple kullandım öncelikle damakta rengi belli olsun diye Platinum Siklamen Pembe ile daha sonra mürekkep akışını merak ettiğim için Montblanc Permanent Blue mürekkep ile kullandım. Montblanc permanent mürekkeple bile sorunsuz akış sağladığımdan yazım kalitesinden emin olabildim.

Penton Damak

Penton şeffaf dolma kalem içerisinde dönüştürücü (pompa) ile birlikte geliyor. Aynı zamanda eyedropper yapmak içinde uygun bir yapısı var, daha sonra ki yazılarımda evdeki malzemelerle eye dropper dolma kalem nasıl yapılır? Diye yazı yazmayı planlıyorum. Muhtemelen Penton şeffaf dolma kalemi kullanacağım.
Penton uç

Son olarak şeffaf dolma kaleme nasıl alabileceğinizin bilgilerini vereyim. Penton şeffaf dolma kalemi sipariş ederken birden fazla istediğinizde kargo parası alıyor maalesef tek aldığınızda ise ücretsiz gönderiyor. Paralı kargo 15 gün gibi kısa bir sürede elime ulaştı fakat daha sonra kalemi kullanıp beğendiğim de yeniden tekli sipariş verdim 20 gündür hala bekliyorum. Kalemi sipariş ettiğim Aliexpress adresi  Top-living Arts & Crafts Store ve kalemi Transparent Fountain Pen Gift Package School Supplies 0.38 mm olarak aratabilirsiniz. Umarım kalem elinize sağ salim geçer. Geçen sipariş ettiğim bir kalem gelmedi ve Dispute seçeneğinden para iadesi talep ettim, gayet kibar karşıladılar. Para iadesi daha almadım ama o konuda da sizi bilgilendiririm. Yalnız can sıkıcı olan kalem Türkiye’ye gelmiş fakat kargoda kaybolmuş, umarım diğer siparişlerimde böyle bir sorunla karşılaşmam. Yeni yazılarda görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

Değerlendirme:                                                 

Kategori: Başlangıç
Kalite: 8/10
Görünüm: 10/10
Yazma :  10/10
Ergonomi: 8/10
Fiyat Performans: 10/10